Nil Keser
Çiğdem Erken

Küçük yaşlarda müzikle tanışan Çiğdem Erken 7 yaşında piyano çalmaya başladı. Ankara Devlet Konservatuarı'nın ardından Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde Piyano alanında Master ve Sanatta Yeterlik Programlarını bitirdi. Ayşegül Sarıca'dan piyanist olabilmek, Yücel Erten'den tiyatroda müzik yapabilmek adına çok şey öğrendi. 1994-1999 yılları arasında Ankara Devlet Operası'nda korepetitör ve orkestra sanatçısı olarak görev yaptı. 
1994-1999 yılları arasında Ankara devlet Konservatuarı'nda ve B.Ü Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. 1999-2010 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde Yardımcı Doçent statüsü ile görev yaptı. Üniversitede Piyano, Oda Müziği, Tiyatro Müziği ve Müzikaller üzerine dersler verdi. Aynı üniversitede uzun yıllar Ana sanat Dalı Başkanı ve Bölüm Başkan Yardımcısı olarak idari görev yaptı. İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Yard. Doç. statüsünde akademik çalışmalarda bulundu.
Halen Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde Yard. Doç. olarak görev almaktadır.
1995'ten bu yana yaklaşık 50 tiyatro oyununun müziğinde piyanist, müzik direktörü ve besteci olarak yer alan Çiğdem Erken, Oldrich Danek'in yazdığı Yücel Erten'in yönettiği "Savaş İkinci Perde'de Çıkacak" adlı oyuna yaptığı müzikler ile eleştirmenler tarafından verilen Tiyatro Ödülleri 2008'te "Yılın Oyun Müziği" ve VIII. Lions Tiyatro Ödülleri Direklerarası Tiyatro Ödüllerinde "Yılın Özgün Tiyatro Müziği" ödüllerini kazandı. 
Geçtiğimiz sezon İBBŞT'de sahnelenen "Binali ile Temir" adlı oyuna yaptığı müzikler ile X. Lions Tiyatro Ödülleri Direklerarası Tiyatro Ödüllerinde "Yılın Özgün Tiyatro Müziği" ödülünü kazandı.
Zengin Mutfağı oyununa yazdığı müzikler ile Afife Tiyatro Ödülleri 2013'te "Yılın En Başarılı Sahne Müziği", Lions Tiyatro Ödülleri 2013'te "Yılın Müzik Tasarımcısı" ve Tiyatro Ödülleri 2013'te "Yılın Oyun Müziği" ödüllerini kazandı.
2015-2016 sezonunda İBBŞT yapımı 12. Gece oyunu için yazdığı müzikler ile 20. Afife Tiyatro Ödüllerinde "Yılın En Başarılı Sahne Müziği" ve 4. Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri'nde "Yılın Oyun Müziği" ödüllerini kazandı.
2011 Haziran ayında aşk hafızam dediği çoğunluğu re minör tonunda yazılmış şarkılarından oluşan "Kız Kafası" adlı albümünü yayınladı. İki yıl aranın ardından ikinci albümü ''İstanbul Kızı''nı dinleyicisinin beğenisine sunan sanatçı, 2015 yılında Manita isimli 3. solo albümünü yayınladı. Benim Adım Feridun soundtrack albümü 2016 yılında Bizi Hatırla soundtrack albümü 2018 yılında yayınlandı.
Sanatçı tiyatro, tv, film müziği, akademisyenlik ve konser çalışmalarını içiçe sürdürmektedir.

Tv Müzikleri
Sarı Evin Esrarı STR
Sinekli Bakkal PASTEL FİLM
Ben Onu Çok Sevdim PANA FİLM
Gülizar O3 Medya